Odchudzanie Primavera > Dieta > Porady Dietetyka > Herbata a odchudzanie

Herbata a odchudzanie

Herbata a odchudzanie - rodzaje herbat odchudzających

Gdy chcemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów musimy pamiętać o tym, że nie tylko ćwiczenia, ale także odpowiednia dieta są, do osiągnięcia tego celu, niezwykle ważne. Musimy zwracać szczególną uwagę na to, co jemy i w jakich ilościach. Ważne tutaj będą także naturalne składniki czy produkty, których przyjmowanie pomoże naszemu organizmowi w walce ze spalaniem zbędnego tłuszczyku. Przykładem takiego produktu może być znana wszystkim i na ogół lubiana herbata. Herbata a odchudzanie? Tak! Ale trzeba się nieco bliżej przyjrzeć temu napojowi, żeby zrozumieć, jak pić i co pić, by gubić jednocześnie niepotrzebne kalorie.

Które herbaty wybrać?

Oczywiście najbardziej popularna, czyli czarna herbata nie będzie naszym kluczem do sukcesu. Pita dodatkowo, jak zazwyczaj, z cukrem wcale nam nie pomoże. Trzeba sięgnąć na trochę wyższą półkę, na której znajduje się herbata zielona. Od swojej czarnej siostry różni się tym, że ma wiele właściwości prozdrowotnych (m.in. chroni nas przed nowotworami!) oraz, co najważniejsze dla nas, ma również działanie odchudzające. Obok na półce stoi herbata czerwona, która znacznie przyspiesza nasz metabolizm. Pomocna przy odchudzaniu będzie także herbata miętowa, która zmniejsza apetyt a także herbata ziołowa z pokrzywy, której głównym działaniem jest pozbycie się nadmiaru wody z organizmu. Mniej znana, ale także równie skuteczna jest herbata oolong, która może pomagać w redukcji wagi ciała i zmniejszać poziomu cholesterolu we krwi.

Herbata a odchudzanie – jak to działa?

Przykładowo napar z zielonej herbaty zawiera katechiny, które mogą wspierać leczenie otyłości (suplementacja katechinami wpływa na zmniejszenie zawartości tkanki tłuszczowej poprzez hamowanie absorpcji lipidów oraz obniża poziom glukozy i insuliny). Wysoka zawartość polifenoli w takiej herbacie zmniejsza przyswajanie tłuszczy i węglowodanów w jelitach poprzez hamowanie aktywności enzymów za ten proces odpowiedzialnych. Jednym słowem „tłuszczyk nie odkłada się”. Czerwona herbata za to bardzo dobrze wspomaga trawienie, zawarte w niej składniki znacznie zwiększają procesy metaboliczne, a tanina skutecznie hamuje wchłanianie lipidów w jelitach. A to tylko kilka przykładów…

Jakiejkolwiek propozycji nie wybierzesz, pamiętaj, że najbardziej skuteczne będzie picie herbat odchudzających między posiłkami. Jeśli jeszcze nie masz swojej ulubionej mieszanki, to pora jeszcze bliżej zapoznać się z tymi pomagającymi w redukcji wagi ciała. Każda z nich ma inny smak, a ty na pewno znajdziesz wśród nich swój ulubiony.