Odchudzanie Primavera > Dieta > Porady Dietetyka > Dlaczego picie wody jest zdrowe i odchudza?

Dlaczego picie wody jest zdrowe i odchudza?

Dlaczego picie wody jest zdrowe i odchudza

Nie ma życia bez wody, a już na pewno nie istnieje zrównoważona zdrowa dieta bez odpowiedniego nawadniania organizmu. Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia ilość spożywanej wody powinna wynosić 30ml/kg masy ciała na dzień. Dlaczego picie wody jest zdrowe? Dlaczego warto sięgać po nią regularnie i dostarczać jej minimum 1,5 litra dziennie?

Odwodniony organizm spowalnia różne procesy organizmu. Brak dostatecznej ilości wody utrudnia odbieranie kwasów tłuszczowych z komórek przez co nie mogą być transportowane do miejsc spalania. Odpowiednie nawodnienie ciała przyśpiesza procesy metaboliczne, dzięki czemu pozbywanie się zbędnego tłuszczu przebiegać będzie szybciej i skuteczniej. Pamiętać o tym powinny przede wszystkim osoby stosujące ćwiczenia fizyczne, przy których organizm odwadnia się najszybciej. Dlatego przy wzmożonym wysiłku należy zwiększyć spożycie płynów.

Problemem wielu osób jest nie tylko nadwaga, ale również retencja wody w organizmie. Jest to dolegliwość, która polega na zatrzymaniu wody w organizmie, objawiająca się opuchlizną, zwiększeniem wagi i obwodów ciała. Regularne picie wody pozwala zmniejszyć ten problem, usprawniając obieg wody w organizmie, a tym samym wpływa na wizualne wyszczuplenie sylwetki.

Niewątpliwą zaletą wody jest również jej bezpośredni wpływ na dietę. Poprawia trawienie, zmniejsza łaknienie i niweluję potrzebę podjadania między posiłkami. Dodatkowo stanowi alternatywę dla słodzonych napojów, które przeważnie zawierają dużo kalorii i niezdrowych składników. To wszystko sprawia, że stosowana dieta staje się skuteczniejsza i powoduje utratę zbędnych kilogramów.

Korzyści płynące z regularnego picia wody jest wiele. Dlatego tak ważne jest, aby wyrobić sobie nawyk jej regularnego picia i sięgania po nią jak najczęściej. Dlaczego picie wody jest zdrowe? Już chyba nie trzeba pytać…