Odchudzanie Primavera > Dieta – Zdrowie

Dieta – Zdrowie

Rewolucja w drodze do zdrowia! Na Naszych wczasach odchudzających wyżywienie jest w formie Bufetu Roślinnego.
Dieta zdrowotna w Primaverze opiera się przede wszystkim na spożywaniu produktów roślinnych. Proponujemy posiłki w wersji wegańskiej oraz nieco mniej restrykcyjnej – wegetariańskiej, dla osób spożywających nabiał oraz tych, którzy go unikają. Dokładnie i skrupulatnie przemyślany skład naszych posiłków ma na celu dostarczyć Twojemu organizmowi wszystkich składników odżywczych. Nasz dietetyk zadbał o proporcje, abyś czuł się lekko i miał dużo energii, a nasi kucharze codziennie pracują w pocie czoła, aby udowodnić Tobie, że bez mięsa też może być wykwitnie i apetycznie. Kierując się również sugestią naszych gości oraz zdając sobie sprawę jak ważnym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 są ryby, dodaliśmy je do naszego menu dwa razy w tygodniu. Co więcej lokalizacja naszego hotelu pozwala nam sięgać po świeże ryby, najlepszej jakości.
Prawidłowo zbilansowane dieta wegańska i wegetariańska to modele żywieniowe korzystnie wpływające na stan zdrowia człowieka. Mogą odgrywać ważną rolę nie tylko w prewencji chorób cywilizacyjnych, ale także w ich leczeniu, m.in. choroby niedokrwiennej serca, cukrzycy typu 2, nadciśnienia tętniczego, a także niektórych rodzajów nowotworów (szczególnie raka jelita grubego). Zostało to potwierdzone przez Amerykańską Akademię Żywienia i Dietetyki. Co więcej są one odpowiednie na wszystkich etapach życia – również dla dzieci oraz kobiet ciężarnych.

Dieta zdrowotna serwowana jest na bufecie, wszystkie dania podajemy zarówno w wersji wegetariańskiej, wegańskiej. Z myślą o osobach, które nie spożywają produktów zawierających gluten, wprowadziliśmy również dania, które w naturze nie zawierają tego składnika*. Zapraszamy w kulinarną podróż smaków kuchni roślinnej, podczas której każdy może skomponować ulubione posiłki. Aby ułatwić Tobie wybory przy każdym posiłku znajdziesz oznaczenia charakteryzujące dany posiłek – odpowiedni dla diabetyków, stworzony z produktów o właściwościach antynowotworowych a może naturalnie bezglutenowy. W naszych posiłkach używamy również Primafood, które również mają swoje oznaczenie na bufetach.